Epsomská sůl - hořká 500g

Sůl Epsom je sloučenina hořčíku a síranu (síran hořečnatý), která má vynikající ozdravné vlastnosti. Hořčík, který sůl EPSOM obsahuje, je základním stavebním prvkem organismu a jeho nedostatek se projevuje např. únavou a depresemi. Studie prokázaly, že hořčík a síran jsou oba snadno vstřebatelné přes kůži, takže solná lázeň se solí EPSOM je jednoduchý a ideální způsob, jak vychutnat její úžasné výhody.

Skladem
Kód: 1315
99 Kč 81,82 Kč bez DPH

Epsomská sůl - hořká sůl 500 g

Sůl Epsom je sloučenina hořčíku a síranu (síran hořečnatý), která má vynikající ozdravné vlastnosti. Hořčík, který sůl EPSOM obsahuje, je základním stavebním prvkem organismu a jeho nedostatek se projevuje např. únavou a depresemi. Studie prokázaly, že hořčík a síran jsou oba snadno vstřebatelné přes kůži, takže solná lázeň se solí EPSOM je jednoduchý a ideální způsob, jak vychutnat její úžasné výhody.

Epsomská sůl se používá po století v lázeňství (balneoterapie) k vytvoření vysoce nasycené solné koupele s koncentrací až okolo 30%, která odpovídá koncentraci soli v Mrtvém moři. Je nutné vždy zvolit odpovídající obsah soli. Čím méně soli, tím je účinnost nižší, ale na druhou stranu není potřeba se po koupeli sprchovat. Naopak při vyšší koncentraci soli, je vždy nutné s ohledem na zdravotní stav určit nejvhodnější množství soli a následně pak je nutné se osprchovat. Epsomská sůl se používá v mnoho kosmetických výrobků a produktů pro péči o tělo. Naše výrobky z hořčíku pocházejí z přírodních zdrojů. Hořčík hraje hlavní roli v mnoha metabolických procesech, například v metabolismu sacharidů, bílkovin, tuků a nukleových kyselin.

 

2 klíčové složky Epsomské soli jsou hořčík a síran:

 

Hořčík: Snižuje stres a zlepšuje spánek a koncentraci, Pomáhá správnému fungování svalů a nervů, Snižuje zánět ke zmírnění bolesti a svalových křečí, Zlepšuje spotřebu kyslíku

 

Síran: Vyplachování toxinů, Zlepšení vstřebávání živin, Pomáhá vytvářet bílkoviny kloubů, mozkové tkáně a mucinové bílkoviny, Pomáhá předcházet nebo zmírňovat migrénové bolesti hlavy

 

Domácí použití:

 

Relaxační koupele Přidejte přibližně 250g epsomské soli do 35 - 38°C teplé vody. Ponořte se na 20 minut jednou až dvakrát týdně. Pro těhotné ženy se doporučuje teplota okolo 35°C.

 

Uvolnění napětí svalů Přidejte přibližně 500-1000g epsomské soli do 36 - 38°C teplé vody. Ponořte se na 20 minut jednou až dvakrát týdně. Pro těhotné ženy se taková to koncentrace a vysoká teplota nedoporučuje.

 

Koupel nohou Přidejte do lavoru přibližně 30-50g epsomské soli do 37°C teplé vody. Nohy máčejte po dobu cca 10 minut a poté důkladně opláchněte a osušte.

 

Čistič obličeje Smíchejte přibližně 20 g s běžným čisticím krémem. Masírujte pokožku a opláchněte studenou vodou.

 

Přírodní maska ​​pro mastnou pleť Smíchejte 1 lžíci koňaku, 1 vejce, 1/4 šálku sušeného mléka bez tuku, šťávu z 1 citronu a 1/2 šálku (přibližně 15 g) Epsom. Masírujte si obličej a opláchněte studenou vodou.

 

Mastné vlasy Smíchejte přibližně 30g s obvyklým šamponem. Umyjte jako obvykle a důkladně opláchněte.

 

Bazény

epsomská sůl se využívá jako aktivní složka proti tvorbě vodního kamene a chrání tak bazénovou technologii, především cely v elektrolýze. Doplňková složka směsi pro minerální bazény. Hraje důležitou roli v ochraně proti usazování vodního kamene a působí blahodárně na pokožku a vlasy koupajících.

 

Lázeňství

epsomská sůl přináší stejně jako minerální sůl z Mrtvého moře blahodárný hořčík, který je výborný k uvolnění napětí a stresu. Sírany, které napomáhají při růstu vlasů, nehtů, kůže, napomáhá syntéze kolagenu, tvorbě buněk a tkání a je důležitý důležitých pro regeneraci. Sírany mají trofický a keratolytický efekt, který snižuje množství šupin na povrchu pokožky, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavek, je antiseptický, protibakteriální a protizánětlivý tzv. antiflogistický. Blokuje totiž odbourávání elastinu a kolagenu v chrupavkách. Sírany se vstřebává do těla cestou mazových a potních žlázek a způsobuje rozšíření krevních cév kůže. Po koupeli může dojít k zarudnutí pokožky, kterému se říká sirný erytém. Tyto koupele se uplatňují zejména při léčbě nemocí kůže a pohybového aparátu.

 

Wellness / Floating

samotný název floating je v podstatě označení pro vodoléčebné zařízení ve tvaru jakéhosi velkého vajíčka s uzavíracím poklopem, které je naplněno 37°C teplou vodou a síranu hořečnatého v koncentraci okolo 30%. Vysoká koncentrace soli zvyšuje hustotu vody, která nadnáší tělo a imituje tak prostředí Mrtvého moře, které má stejnou koncentraci okolo 33%. Doporučená doba procedury je přibližně 45-60 minut, během kterých se můžete nerušeně vznášet a docílit tak naprostého uvolnění jak fyzickému tak psychickému. Uzavřením horního víka floating tanku dochází k izolaci od okolního prostředí, což umožňuje hlubokou relaxaci. 

 

Výše uvedené popisy, informace a doporučení jsou na základě dobré víry a zkušeností. Vhodnost použití je na zvážení každého uživatele, nebo po konzultaci s lékařem.

 

Chemická analýza: typ. min. max.

• Síran hořečnatý (MgSO4) 48 - 50%

• Voda (H2O) 50 - 52%

• Na 45 mg/kg

• K 800 mg/kg

• Ca 20 mg/kg

• Cl 100 mg/kg

• H2O nerozpustný v 10 mg/kg

• Fe 0,15 mg/kg

 

Granulometrie: typická

• <1 mm 65 %

• d50 0,80 mm

 

Fyzikální vlastnosti:

• Sypná hustota ca. 980 kg/m³

• Molekulová hmotnost 246,47 g/mol

• Hustota 1,7 g/cm³

• Rozpustnost ve vodě w (MgSO4) = 26,3 % při 20 ° C (68 ° F)

 

Snadno rozpustný, prakticky beze zbytků; sůl vždy přidávejte do vody nebo roztoku, né naopak!

 

Speciální charakteristika:

V závislosti na okolní teplotě a převládající relativní vlhkosti je produkt náchylný k absorpci vody a dehydrataci, což může vést ke spékání.

 

Všechny naše výrobky se řídí a splňují zákon 102/2001 ze dne 22.února 2001 o obecné bezpečnosti a mají certifikát zdravotní nezávadnosti vydaný Státním zdravotním ústavem v Praze.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: